• četvrtak, 13. jun 2024.
Lista “Aleksandar Vučić – Pećinci sutra” osvojila preko 80 odsto glasova
Društvo | Hronika | Pećinci | Vesti
0 Komentara

Lista “Aleksandar Vučić – Pećinci sutra” osvojila preko 80 odsto glasova

3. jun 2024. godine

Kako je saopštila Opštinska izborna komisija, prema preliminarnim rezultatima, na osnovu 100% obrađenih biračkih mesta, na izborima za odbornike u Skupštini opštine Pećinci ubedljivo najviše glasova građana osvojila je izborna lista “ALEKSANDAR VUČIĆ – PEĆINCI SUTRA”, za koju je glasalo 10.034 građana ili 82,36 odsto izašlih birača.

Za listu “Pećinci protiv nasilja” glasalo je 932 građana ili 7,65 odsto. Lista “ZA NAŠE SELO – NARODNI POKRET SRBIJE – MIROSLAV ALEKSIĆ” osvojila je 430 glasova ili 3,53 odsto ukupnog broja izašlih glasača, dok su sve ostale liste osvojile manje od tri odsto podrške građana.

Prema preliminarnim rezultatima lista “ALEKSANDAR VUČIĆ – PEĆINCI SUTRA” osvojila je 27 od ukupno 30 odborničkih mandata u Skupštini opštine Pećinci. Lista “Pećinci protiv nasilja” osvojila je 2 mandata, a lista “ZA NAŠE SELO – NARODNI POKRET SRBIJE – MIROSLAV ALEKSIĆ” 1 mandat.

I ovoga puta u opštini Pećinci je zabeležena izuzetno visoka izlaznost. Pravo glasa je iskoristilo 12.183 građana, ili 78,24 odsto od 15.572 građana sa pravom glasa.

pecinci.org

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar

%d bloggers like this: