• nedelja, 19. april 2026.
Preventivni pregledi 7. aprila u Pećincima
Društvo | Hronika | Pećinci
0 Komentara

Preventivni pregledi 7. aprila u Pećincima

5. april 2024. godine

Dom zdravlja „Dr Dragan Funduk“ Pećinci je jedna od 170 zdravstvenih ustanova širom Srbije u kojima će u nedelju, 7. aprila, biti realizovana akcija preventivnih pregleda.

U okviru akcije građani će moći da urade EKG i merenje krvnog pritiska, kao i laboratorijske analize nivoa šećera, holesterola i triglicerida u krvi. Za preglede nisu potrebni uput i zakazivanje.

EKG i merenje krvnog pritiska vršiće se u službi opšte prakse, od 8.00 do 16.00 časova, a krv za analizu uzimaće se u laboratoriji, od 8.00 do 11.00 časova. Građani koji žele da rade analizu krvi ne bi trebalo da doručkuju.

Bolesti srca i krvnih sudova vodeći su uzrok obolevanja i umiranja u Srbiji i u svetu. U većini slučajeva kardiološke bolesti izazvane su faktorima rizika koji se mogu kontrolisati ili lečiti – visok krvni pritisak, gojaznost, pušenje i nedovoljna fizička aktivnost.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar