Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova – Sektora unutrašnje kontrole, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Sremskoj Mitrovici, podneli su krivičnu prijavu u redovnom postupku protiv trojice policijskih službenika Policijske uprave Sremska Mitrovica, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili produženo krivično delo zloupotreba službenog položaja, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.
– Postoje osnovi sumnje da policajci tokom 2016. godine nisu preduzeli mere i radnje iz svoje nadležnosti kako bi obezbedili pet pištolja oduzetih od građana po različitim osnovama, za koje je bilo potrebno pokretanje i vođenje upravnog postupka u Policijskoj upravi Sremska Mitrovica. Ovo oružje je nestalo iz službenih prostorija, navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.
