Rotary klub Sremska Mitrovica nastavlja tradiciju podrške najboljim učenicima i mladim talentima.
Jedna od najlepših i najdugovečnijih tradicija Rotary kluba Sremska Mitrovica jeste nagrađivanje đaka generacije Mitrovačke gimnazije. Već više od dve decenije Rotary klub na ovaj način odaje priznanje mladim ljudima koji svojim znanjem, trudom i zalaganjem predstavljaju ponos svog grada i potvrđuju da su obrazovanje i prave vrednosti najbolja investicija u budućnost.
Na redovnom sastanku Rotary klub je ugostio ovogodišnjeg đaka generacije Mitrovačke gimnazije, Marka Pepelčevića, mladog čoveka koji je svojim izuzetnim rezultatima, uspesima na republičkim takmičenjima i ljubavlju prema prirodnim naukama zasluženo poneo ovo prestižno priznanje. Tom prilikom uručena mu je tradicionalna novčana nagrada Rotary kluba Sremska Mitrovica, kao simbol podrške njegovom daljem obrazovanju i budućim uspesima.
Nagradu je, u ime Rotary kluba Sremska Mitrovica, uručila predsednica Kluba, Jelena Tupenarac, uputivši Marku iskrene čestitke i želje da nastavi putem znanja, istrajnosti i uspeha, uz poruku da će zajednica uvek prepoznati i podržati mlade ljude koji svojim radom i talentom pomeraju granice.
Pored negovanja ove vredne tradicije, Rotary klub Sremska Mitrovica nastavlja da pruža podršku i mladim talentima u oblasti umetnosti. Na istom sastanku Rotay klub novčano je podržao i izuzetno talentovanog mladog pijanistu Teodora Vujanića, učenika Muzičke škole „Petar Krančević“ u Sremskoj Mitrovici, u klasi profesorke mr Dušanke Gavrilović.
Teodor je, pored osvojenih brojnih nagrada na državnim i međunarodnim takmičenjima, ostvario veliki uspeh plasmanom u polufinale Prvog međunarodnog juniorskog pijanističkog takmičenja u Vigu, u Španiji, koje će biti održano od 2. do 9. avgusta 2026. godine.
Podrška mladima, obrazovanju, nauci i umetnosti predstavlja jednu od trajnih misija Rotary-a.
