U proteklom periodu zabeleženi su sve češći slučajevi oštećenja kanti za odlaganje otpada, uključujući paljenje, lomljenje i kidanje poklopaca. Takvi postupci pričinjavaju značajnu materijalnu štetu, koju je neophodno sanirati, ali posledice najviše osećaju građani, jer se direktno utiče na kvalitet i urednost životnog okruženja, navode iz JKP “Komunalije”.
Kako se ističe, čistoća grada i pravilno upravljanje otpadom predstavljaju važne preduslove za njegovo nesmetano funkcionisanje. Iz tog razloga, nadležno komunalno preduzeće započelo je postavljanje novih kontejnera na predviđenim mestima u naseljima “Matije Huđi” i “Orao”, sa ciljem povećanja njihovog broja i unapređenja uslova za odlaganje otpada.

Najavljeno je da će u narednom periodu biti sprovedena revizija svih kontejnerskih mesta na javnim površinama u gradu. Planirana je zamena dotrajalih kanti za otpad, kao i postavljanje novih kontejnera tamo gde za to postoji potreba.
Iz “Komunalija” su uputili apel sugrađanima da otpad odlažu na propisan način i da zajednički doprinesu očuvanju čistoće i uređenosti svojih naselja.
Tekst i foto: JKP „Komunalije“
