Pobeda Radničkog za miran “zimski san”
Sport
0 Komentara

21. novembar 2022. godine

Završili su Mitrovčani trijufmalno jesenju polusezonu, savladali Metalac i skočili na četvrto mesto na tabeli Mozzart Bet Prve lige Srbije. Izabranici Dejana Nikolića posle slabog starta sezone podigli su formu, ne znaju za poraz dva meseca, a pobeda nad ekipom iz Gornjeg Milanovca garantuje im miran zimski san.

Prva prilika na susretu donela je radost za Mitrovčane, Stevan Kovačević proigrao je Čarapića, krilni fudbaler domaćih ušao u kazneni prostor gosta, prevario dva čuvara i pogodio mrežu nemoćnog Mirkovića, 1:0. Posle primljenog gola ekipa Vladice Petrovića preuzela je inicijativu, u 15. minutu pokušao je Vujčić sa distance, golman Dragićević se nije dao iznenaditi. Dosta problema defanzivcima Radničkog zadavao je Abah, posle solo prodora u 27. minutu šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored leve stative gola Mitrovčana. Do kraja prvog poluvremena, vredan pomena je pokušaj Grbovića glavom posle prekida koji je izveo kapiten Kovačević, ali promene rezultata nije bilo.

Već na startu drugog dela igre Ratković se našao u izglednoj prilici, izašao je sam pred Dragićevića, međutim, Marinković ga je stigao i u poslednjem trenutku sprečio da uputi udarac. Imali su gosti iz Gornjeg Milanovca inicijativu, novi pokušaj viđen je u 67. minutu, Maksimović je probao sa distance, bez većih problema za Dragićevića. Nisu uspeli Mitrovčani da spuste tempo i mirno privedu utakmicu kraju, nova priliku za Milanovčane imao je rezervista Ognjen Luković, Žakula je grudima odložio loptu, ali mladi napadač gostujuće ekipe sa desetak metara šutira preko gola.

Čekao je Radnički svoju šansu i dočekao u 88. minutu, Milinković je prebacio odbranu Metalca, Đorđević dolazi do lopte pre golmana Mirkovića, obilazi ga i sa nekoliko metara pogađa mrežu za 2:0. Izabranici trenera Petrovića do kraja uspeli su samo da ublaže rezultat, posle prekida sa desne strane, u gužvi se najbolje snašao Furtula i sa pet metara matirao Dragićevića, za konačnih 2:1.

Radnički (SM) – Metalac (GM) 2:1 (1:0)

Sremska Mitrovica, stadion: Agropapuk arena, gledalaca: 300

Sudija: Ivan Stamenković 7 (Beograd), Pomoćnici: Nebojša Savić, Stefan Jeremić, Četvrti sudija: Nikola Petrović.

Strelci: 1:0 Čarapić u 7., 2:0 Đorđević u 88., 2:1 Furtula u 94. minutu
Žuti kartoni: Marinković, Milinković (Radnički), Milićević, Vujčić, Nešić, Bačkulja (Metalac)

Radnički (SM): Dragićević, Miodragović, Ivić, Čarapić (od 71. Ristović), Ignjatović, S. Кovačević (od 66. Milinković), Petrović (od 81. V. Ilić), Đorđević, S. Ilić, Grbović, Marinković
Trener: Dejan Nikolić

Metalac (GM): Mirković, Nikolić, Nešić, Bačkulja, Ratković (od 60. O. Luković), Abah (od 60. Lukić), Vujčić (od 85. Furtula), Maksimović (od 76. Živanović), Zdravković, Milićević (od 76. M. Luković), Žakula
Trener: Vladica Petrović

Igrač utakmice: Strahinja Čarapić (Radnički SM).