• petak, 16. maj 2025.
Obeležena godišnjica smrti kralja Milana Obrenovića
Društvo | Vesti | Irig
0 Komentara

Obeležena godišnjica smrti kralja Milana Obrenovića

11. februar 2022. godine

U manastiru Krušedol obeležena je 121. godišnjica smrti Kralja Milana Obrenovića. Državnu ceremoniju u ime Vlade Republike Srbije predvodio je Miodrag Kapor, državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. 

Vence na grob kralja Milana položili su i predstavnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, Opštine Irig i građani.

Kralj Milan Obrenović umro je 11. februara 1901. godine i po njegovoj želji sahranjen je van teritorije današnje Srbije, u manastiru Krušedol, koji se u to vreme nalazio u Austrougarskoj monarhiji.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar