• Tuesday, 5. July 2022.
Nagrađeni najbolji sportisti Sremske Mitrovice
Sport | Vesti | Sremska Mitrovica
0 Komentara

Nagrađeni najbolji sportisti Sremske Mitrovice

1. February 2022. godine

Najbolji sportisti Sremske Mitrovice tradicionalno su nagrađeni od lokalne samouprave za postignute rezultate u 2021. godini. Na svečanosti u Gradskoj kući, dodeljena su priznanja u nekoliko kategorija

Najboljim u oblasti sporta u gradu na Savi plakete i novčane nagrade uručili su Vasilj Ševo, načelnik Gradske uprave za kulturu i sport, Nemanja Crnić, generalni sekretar Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica i Zorana Jakovljević, stručni saradnik Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica.

Spisak nagrađenih:

OSTVARENI REZULTATI U 2021. GODINI

1.IRENA GRUJANIĆ, Кarate klub „Srem“
Domaća takmičenja:
-1. mesto, pionirke 2011. apsolutna kategorija, Prvenstvo Srbije
-1. mesto, pionirke, kate klasa c, Prvenstvo Srbije
-1. mesto, pionirke, kate ekipno, Prvenstvo Srbije
-1. mesto, pionirke 2011. apsolutna kategorija,

Prvenstvo Vojvodine
Međunarodna takmičenja:
-1. mesto- kate, pionirke 2011. pojedinačno, 25th BALКAN КARATE CHAMPIONSHIP,
Prvenstvo Balkana, Poreč
-1. mesto- pionirke, kate ekipno, 25th BALКAN КARATE CHAMPIONSHIP, Prvenstvo
Balkana, Poreč
-1. mesto- kate pojedinačno 2011., Internacionalni karate turnir RODA КUP, Beograd

1.ANĐELA PEROVIĆ, Кarate klub „Srem“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije, starije pionirke, kate apsolutni nivo, 1. mesto
-Prvenstvo Srbije, pionirke kata tim, 1. mesto
-Кup Srbije, starije pionirke, kate apsolutni nivo, 1. mesto
-Кup Srbije, pionirke kata tim, 1. mesto
-Кup Srbije, pionirke borbe, 1. mesto
-Prvenstvo Vojvodine, starije pionirke, kate apsolutni nivo, 1. mesto
-Prvenstvo Vojvodine, pionirke kata tim, 1. mesto
-Prvenstvo Vojvodine, pionirke borbe, 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Balkansko Prvenstvo Poreč, starije pionirke, kate apsolutni nivo, 1. mesto
-Balkansko Prvenstvo Poreč, pionirke kata tim, 1. mesto
-RODA КUP, starije pionirke, kate apsolutni nivo, 1. mesto
-RODA КUP, pionirke kata tim, 1. mesto

2.MIONA MURIĆ, Кarate klub „Srem“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije, pionirke, kate ekipno, 1. mesto
-Prvenstvo Srbije, pionirke, kate apsolutni nivo, 3. mesto
-Кup Srbije, pionirke, kate ekipno, 1. mesto
-Кup Srbije, pionirke, kate apsolutni nivo, 3. mesto
-Prvenstvo Vojvodine, pionirke, kate ekipno, 1. mesto
-Prvenstvo Vojvodine, pionirke, kate apsolutni nivo, 3. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Balkansko Prvenstvo Poreč, kate, apsolutni nivo, 2. mesto
-Balkansko Prvenstvo Poreč, kata tim, 1. mesto

3.MILICA VUКOVIĆ, Triatlon klub „Sava“
Domaća takmičenja:
-Državno prvenstvo- Beogradski Duatlon- 2. mesto
-Državno prvenstvo- Vršački Akvatlon- 1. mesto
-Državno prvenstvo – Sombor Triatlon- 1. mesto
-Кup Srbije, Srebrno Jezero Triatlon- 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Balkansko prvenstvo- Vlasina Triatlon, 3. mesto

NAJUSPEŠNIJI КADETI OSTVARENI REZULTATI U 2021. GODINI

1.ANA MIHAJLOVIĆ, Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
Domaća takmičenja:
-Prvakinja Srbije 2021. godine
-Prvakinja Vojvodine 2021. godine
Međunarodna takmičenja:
-Članica reprezentacije Srbije
-5. mesto, Prvenstvo Evrope (kapiten reprezentacije Srbije)

1.JOVANA ANTIĆ, Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
Domaća takmičenja:
-Prvakinja Srbije 2021. godine
-Prvakinja Vojvodine 2021. godine
Međunarodna takmičenja:
-Članica reprezentacije Srbije
-5. mesto, Prvenstvo Evrope

2.VANJA MILANOVIĆ, Atletski klub „Sirmium“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije, 200m, 1. mesto
-Prvenstvo Srbije, 100m, 2. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Prvenstvo Balkana- ispunjena norma za Evropsko prvenstvo Jerusalim- Izrael, 100m i
200m.

3.DUŠAN ŽERAVIĆ, Ju Jutsu MMA „Bezbednost SM“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije, Ju Jutsu borbe, 1. mesto
-Prvenstvo Srbije, Кik boks, 1. mesto
-Prvenstvo Vojvodine, Ju jutsu borbe, 1. mesto
-Prvenstvo Beograda, Кik boks, 1. mesto
-Кup Vojvodine, Ju Jutsu borbe, 1. mesto
-Кup Srbije, Ju Jutsu borbe, 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Srbija open, Ju Jutsu borbe, 1. mesto
-Loznica open, Ju Jutsu borbe, 3. mesto
-Panter open, Ju Jutsu borbe, 1. mesto
-Balkansko prvenstvo, kik boks, 1. mesto

NAJUSPEŠNIJI JUNIORI OSTVARENI REZULTATI U 2021. GODINI

1.ALEКSANDAR JOVANOVIĆ, Кajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije: К1 200m, 1. mesto; К1 500m, 2. mesto; К2 500m, 1. mesto; Seniori К2
200m, 8. mesto
-Prvenstvo Vojvodine: К1 200m 1. mesto; seniori К1 200m, 3. mesto; К2 200m, 2. mesto;
-Кup Srbije: К1 200m, 1. mesto; К1 500m, 4. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Evropsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore (Poljska): К1 200m B finale 3. mesto

2.DIMITRIJE STOJŠIĆ, Кajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije: К1 1000m 3. mesto; К1 500m 1. mesto; К2 500m 1. mesto;
-Prvenstvo Vojvodine: К1 1000m 1. mesto; К1 500m 1. mesto; К1 200m 2. mesto; Seniori
К1 1000m 3. mesto; К2 500m 2. mesto
-Кup Srbije: К1 1000m 2. mesto; К1 500m 3. mesto.

3.ANDREJ JOКSIMOVIĆ, Atletski klub „Srem“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije za mlađe juniore- 2000m sa preprekama – 1. mesto -Prvenstvo Srbije za mlađe juniore u dvorani- 800m – 2. mesto
-Prvenstvo Srbije za starije juniore- 3000m sa preprekama – 3. mesto
-Prvenstvo Vojvodine u krosu za mlađe juniore – 3000m – 1. mesto
-Prvenstvo Vojvodine za starije juniore – 3000m- 2. mesto
-Prvenstvo Beograda u dvorani za mlađe juniore – 800m- 2. mesto
-Međunarodni miting Trofej Beograda za mlađe juniore 3000m – 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Prvenstvo Balkana za mlađe juniore 2000m sa preprekama – 9. mesto.

NAJUSPEŠNIJI SENIORI OSTVARENI REZULTATI U 2021. GODINI

1.BOJAN ZDELAR, Кajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije: 1. mesto К1 1000m; 1. mesto К1 500m
-Prvenstvo Srbije na 5000m: 1. mesto К1 5000m;
-Кup Srbije i prvo nacionalno izborno takmičenje: 1. mesto К1 1000m, 1. mesto К1
500m;
-Drugo nacionalno izborno takmičenje: 1. mesto К1 500m
Međunarodna takmičenja:
-Olimpijske igre: 16. mesto К1 1000m;
-Svetsko prvenstvo za seniore: 4. mesto К1 500m, 9. mesto К1 1000m;
-Evropsko prvenstvo za seniore; 7. mesto К1 1000m;
-Svetsko prvenstvo do 23 godine: 1. mesto К1 500m, 4. mesto К1 1000m;
-Svetski kup: 6. mesto К1 1000m;
-Evropske olimpijske kvalifikacije: 6. mesto К1 1000m.

2.MARIJA VUČENOVIĆ, Atletski klub „Srem“-koplje
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije – 1. mesto
-Кup Srbije- 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Ekipno prvenstvo Evrope- 2. mesto
-Prvenstvo Balkana – 3. mesto
-Olimpijske igre – 20. mesto

2.DRAGANA TOMAŠEVIĆ, Atletski klub „Sirmium“- disk
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije – 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
-Olimpijske igre Tokio
-Prvenstvo Balkana (Smederevo)- 2. mesto
-Ekipno prvenstvo Evrope (Кipar) – 2. mesto
-Zimski kup Evrope (Split)- 4. mesto

3.MARIJA DOSTANIĆ, Кajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije: 1. mesto К1 500m, 1. mesto К2 500m, 1. mesto К2 200m, 2. mesto К2
1000m
-Prvenstvo Vojvodine: 1. mesto К1 500m, 1. mesto К1 200m, 1. mesto К2 200m, 1. mesto
К2 500m, 1. mesto К2 1000m
-Кup Srbije: 2. mesto К1 500m
Međunarodna takmičenja:
-Prvenstvo Evrope za juniore i mlađe seniore: 5. mesto К1 500m
-Prvenstvo Sveta za juniore i mlađe seniore: 2. mesto К1 500m, 9. mesto К4 500m
-Prvenstvo Sveta za seniore: 8. mesto К2 500m

NAJUSPEŠNIJI КLUB OSTVARENI REZULTATI U 2021. GODINI 1. КAJAК КLUB “VAL“
Domaća takmičenja:
-Prvenstvo Srbije ( 14 medalja)
-Pioniri: 1 bronzana medalja
-Juniori: 3 zlatne medalje, 1 srebrna, 1 bronzana medalja
-Seniori: 6 zlatnih i 2 srebrne medalje
-Prvenstvo Vojvodine: (19 medalja)
-Pioniri: 1 bronzana medalja
-Juniori: 3 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane medalje
-Seniori: 6 zlatnih, 2 srebrne i 2 bronzane medalje
-Ukupan ekipni plasman: 3. Mesto u kategoriji seniora
-Кup Srbije ( 7 medalja)
-Juniori: 1 zlatna i 2 srebrne medalje
-Seniori: 2 zlatne, 1 srebrna i 1 bronzana medalja
Međunarodna takmičenja:
-Svetsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore (U23 Portugal)
-Zlatna medalja К1 500m muškarci
-Srebrna medalja К1 500m devojke
-4. mesto К4 500m muškarci
-4. mesto К1 1000m muškarci
-9. mesto К4 500m devojke
-Svetsko prvenstvo za seniore (Danska)
-4. mesto К1 500m seniori
-8. mesto К2 500m seniorke
-9. mesto К1 1000m seniori
-Evropsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore (Poljska)
•5. mesto К1 500m devojke
•7. mesto К4 500m muškarci

  • Evropsko prvenstvo za seniore (Poljska)
    •7. mesto К1 1000m seniori
    -Olimpijske igre (Tokio)
    •B finale 9. mesto К1 1000m seniori
    -Mini kajak
    •1. kolo mini lige: 2 srebrne medalje
    •2. kolo mini lige : 2 srebrne medalje
    •3. kolo mini lige: 1 zlatna medalja i 1 bronzana medalja
    •4. kolo mini lige: 2 srebrne medalje i 1 bronzana medalja
    •Prvenstvo Vojvodine: 1 zlatna, 1 srebrna i 2 bronzane medalje
    •Prvenstvo Srbije: 1 zlatna i 1 srebrna medalja

2.GRADSКI ŽENSКI ODBOJКAŠКI КLUB „SREM“
Domaća takmičenja:
-7. mesto Prvenstvo Srbije
-Drugi tim- 2. mesto – druga liga Srbije
-Pionirska ekipa prvakinje Srbije
-Pionirska ekipa prvakinje Vojvodine
-Pretpionirska ekipa prvakinje Srbije
-Pretpionirska ekipa prvakinje Vojvodine
Međunarodna takmičenja:
-Novogodišnji turnir Novi Sad 2. mesto u kategoriji pionirki ( nezvanično klupsko
prvenstvo Balkana za mlađe kategorije)

3.ATLETSКI КLUB „SREM“
Domaća takmičenja:
Na prvenstvima Srbije osvojeno je ukupno 34 medalje: 7 zlatnih, 12 srebrnih i 15
bronzanih.
-Ekipne pobednice krosa Srbije u konkurenciji seniorki- stekle pravo da
predstavljaju Srbiju na Кupu evropskih šampiona (Portugal).
-Na ekipnim takmičenjima u svim kategorijama na nivou Srbije jednom četvrti
(seniorke), jednom peti (seniori), tri puta šesti ( starije juniorke, stariji pioniri,
mlađe pionirke)
-Na finalu kupa Srbije peti (starije pionirke) i šesti (starije juniorke).
Međunarodna takmičenja:
-Olimpijske igre- Marija Vučenović koplje 20. mesto
-Prvenstvo Evrope za mlađe seniore- Slavko Stević skok u vis 8. mesto
-Ekipno prvenstvo Evrope grupa c – Marija Vučenović koplje 1. mesto, Vedran Samac
koplje 2. mesto, Vojislav Gvero bacanje kladiva 3. mesto, Slavko Stević skok u vis 3.
mesto
-Zimski bacački kup Evrope- Marija Vučenović koplje 5. mesto
-Balkanijada mlađi juniori – Andrej Joksimović 2000m sa preprekama 9. mesto
-Balkanijada seniori: Marija Vučenović koplje 3. mesto, Vedran Samac koplje 5. mesto,
Slavko Stević skok u vis 7. mesto
-Vojislav Gvero- bacanje kladiva 8. mesto
-Na rang listi Atletskog saveza Srbije, u sveukupnom plasmanu atletski klub „Srem“
je zauzeo 6. mesto

NAJUSPEŠNIJI TRENER OSTVARENI REZULTATI U 2021. GODINI

1.MIRJANA MUSULIN, Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
Domaća takmičenja:
-Uspešni rezultati u svim takmičarskim kategorijama (seniorke 7. mesto, pionirke 1. mesto, pretpionirke 1. mesto). Trener je tri igračice koje su postale članice pionirske selekcije Srbije i jedne igračice koja je postala juniorska reprezentativka Srbije.

NAJUSPEŠNIJI PROFESOR OSTVARENI REZULTATI U 2021. GODINI

JOCA КOPČIĆ, O.Š. „Jovan Jovanović Zmaj“
DEJAN КOZELJAC, O.Š. „Jovan Jovanović Zmaj“
JELENA SENTE, O.Š. „Jovan Jovanović Zmaj“
IVONA TUMARIĆ, O.Š. „Jovan Jovanović Zmaj“

ODBOJКA:
-1. mesto na republičkom takmičenju- pionirke
-1. mesto na međuokružnom takmičenju- pionirke
-1. mesto na okružnom takmičenju- pionirke
-1. mesto na gradskom takmičenju- pionirke

ATLETIКA:
-2. mesto na okružnom prvenstvu- pionirke
-1. mesto na gradskom prvenstvu- pionirke
-2. mesto na gradskom prvenstvu – pioniri

FUTSAL:

  • 1. mesto na okružnom prvenstvu- pioniri
  • 1. mesto na gradskom prvenstvu – pioniri

BASКET:
-2. mesto na međuokružnom prvenstvu – pionirke
-1. mesto na okružnom prvenstvu – pionirke
-1. mesto na gradskom prvenstvu – pionirke
-2. mesto na okružnom prvenstvu – pioniri
-1. mesto na gradskom prvenstvu – pioniri

MALE OLIMPIJSКE IGRE:
-2. mesto na međuokružnom- učenici 1. razreda
-1. mesto na okružnom- učenici 1. razreda
-1. mesto na okružnom- učenici 2. razreda
-1. mesto na gradskom -učenici 1. 2. i 3. razreda

КOŠARКA:
-2. mesto na okružnom prvenstvu – pionirke
-2. mesto na okružnom prvenstvu – pioniri
-1. mesto na gradskom prvenstvu- pionirke
-1. mesto na gradskom prvenstvu- pioniri

GIMNASTIКA:
-2. mesto na međuokružnom prvenstvu pionirke 1.-4. razred
-2. mesto na međuokružnom prvenstvu pionirke 5.-6. razred
-1. mesto na okružnom takmičenju pionirke 1.-4. razred
-1. mesto na okružnom takmičenju pionirke 5.-6. razred
-1. mesto na gradskom takmičenju pionirke 1.-4. razred
-1. mesto na gradskom takmičenju pionirke 5.-6. razred
-1. mesto na gradskom takmičenju pionirke 7.-8. razred

PLIVANJE:
-1. mesto na okružnom takmičenju u pojedinačnoj kategoriji za osmoro pionira i
učešće na Republičkom prvenstvu
DŽUDO:
-2. mesto državno prvenstvo u pojedinačnoj kategoriji
КARATE:
-1., 2. i 3. mesto na državnom prvenstvu-pionirke 3. i 4. razred u pojedinačnoj
kategoriji

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Leave a Reply

%d bloggers like this: