• sreda, 29. april 2026.
Danas počinje isplata pomoći penzionerima
Društvo | Vesti
0 Komentara

Danas počinje isplata pomoći penzionerima

1. novembar 2021. godine

Isplata drugog dela jednokratne pomoći od 30 evra počinje danas, a novac će prvo biti uplaćen penzionerima, korisnicima socijalne pomoći i osuđenicima koji su na izdržavanju kazne, potvrdio je ministar finasija Siniša Mali je za RTS.

Sutra i prekosutra pomoć će biti uplaćena ostalim građanima, a od 15. novembra počeće prijava za 20 evra u decembru, za sve građane koji se nisu prijavili, najavio je Mali u Jutarnjem dnevniku RTS.

„Privodimo kraju treći paket pomoći, očekuje nas isplata još 20 evra u decembru. Od 15. novembra kreće prijava – ne za ove koji su se prijavili, nego za sve koji se nisu prijavili i koji su u međuvremenu postali punoletni, i sad imaju mogućnost da se prijave za tih 20 evra“, rekao je Mali.

Za jednokratnu pomoć prijavilo se 5.765.000 građana, naveo je on i ocenio da je „u pitanju ogromna podrška i pažnja prema onima kojima je pomoć najpotrebnija“

FoNet

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar