Više sreće za Podunavac u Tovarniku
Sport
0 Komentara

7. septembar 2021. godine

U okviru 4. kola Vojvođanske lige – Jug juče su se u Donjem Tovarniku sastali domaći tim FK „Sloboda“ i gosti iz Belegiša FK „Podunavac“. Iako podrška za domaće fudbalere nije izostala sa tribina, sreća nije bila naklonjena Tovarničanima. Podunavac se preorijentisao na pojačanu odbranu i vrlo opasne kontre preko krilnih napadača, koji su odbrani Slobode pravili velike probleme. Prvih 45. minuta obeležile su velike šanse Podunavca, Baletića u 24. i Pavlovića u 30. minuti.

Drugo poluvreme Sloboda je počela odlučnije, ali bez materijalizacije. Viđena je izgledna prilika Komazeca u 58. minutu. Do promene je došlo par minuta kasnije: šut Marka Živkovića u kontra ugao Jagodića bio je neodbranjiv i to je bilo vrlo neugodnih 0:1. U poslednjim minutima utakmice kiks Dragojevića, nije uspeo da kazni Kovačević, te gosti propuštaju priliku da dupliraju prednost.

Konačan rezultat Sloboda – Podunavac 0:1 (0:0)

DONJI TOVARNIK. Igralište: FK Sloboda. Gledalaca: 150. Sudija: Nemanja Kampić (Novi Sad). Pomoćnici: Miloš Ivanović (Novi Sad) i Nemanja Batalo (Ruma). Strelac: Marko Živković u 5. minutu. Žuti kartoni: Cvetković i Marko Živković.

SLOBODA: Jagodić, Vidić (od 60. Petrović), Kuburović, Kalajdžić, Lazarević, Mandić (od 46. Komazec), Bogdan, Dimić, Mićić (od 82. Dragojević), Glišić, Jošić (od 46. Salkunić).

PODUNAVAC: Trifunović, Cvetković, Marko Živković, Baletić, Pavlović, Vukobratović, Saračević, Miletić (od 87. Kovačević), Zogović, Kuvekalović (od 46. Janković), Bjelobrk (od 46. Janković).