• sreda, 14. maj 2025.
Promocija zbirke poezije Gordane Jugović 8. maja
Kultura | Sremska Mitrovica
0 Komentara

Promocija zbirke poezije Gordane Jugović 8. maja

30. april 2025. godine

U četvrtak 8. maja u 19 časova u Biblioteci „Gligorije Vozarović“ biće predstavljena zbirka poezije „Susretanja“ zavičajne autorke Gordane Jugović. Osim autorke, o knjizi će govoriti recenzent prof. dr Slađana Milenković i lektor Vesna Dostanić. Poeziju će čitati književnica Jasna Arbanas, dok će u muzičkom delu programa nastupiti gitaristi Muzičko-kreativnog centra „Vivak“. Program će moderirati Milijana Dmitrović Torma, viši diplomirani bibliotekar.

Gordana Jugović poeziju piše više od jedne decenije, a mitrovačkoj publici se predstavila knjigama „Zlatni kladenac“ i „U mojim pesmama stanuje škola“ objavljenim 2015. godine. Zbirka pesama „Susretanja“ objavljena je 2025. godine i dolazi nakon deset godina promišljanja i pesničkog sazrevanja, donoseći vedre, razigrane stihove koji nam kazuju da je čitav život susret sa ljudima, prirodom, sa samim sobom.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar