• sreda, 19. mart 2025.
Smanjenjem brojnosti predatora čuva se plemenita divljač
Društvo | Vesti | Pećinci | Poljoprivreda
0 Komentara

Smanjenjem brojnosti predatora čuva se plemenita divljač

1. mart 2025. godine

Hajka na šakala i lisicu se tradicionalno održava poslednje nedelje februara, u organizaciji Lovačkog udruženja “Obedska bara”, u svih 15 lovačkih društava na teritoriji pećinačke opštine.

Tako je bilo i proteklog vikenda, a kako je rekao predsednik LU “Obedska bara” Slobodan Mihić, u hajci je učestvovalo oko 450 članova Udruženja.

-Odstreljeno je 14 šakala i dve lisice, tako da možemo slobodno reći da je lov bio uspešan, jer se svakim smanjenjem brojnosti predatora čuva plemenita divljač u lovištu koju ovi lukavi grabljivci uništavaju. Zbog toga je izuzetno važno da se brojnost predatora drži pod kontrolom. Nakon hajke, u Obrežu je organizovano lepo druženje učesnika na kojem smo uručili zahvalnice svim lovcima koji su toga dana imali ulov, kao i kuvarima koji su pripremili sjajan ručak. Posebnu zahvalnicu dodelili smo našoj lokalnoj samoupravi – Opštini Pećinci, za dugogodišnju uspešnu saradnju i podršku koju nam pruža u organizaciji Hajke, a zahvalnicu je primio zamenik predsednika opštine Zoran Vojkić. U Hajci su učestvovali i lovci sa Uba, iz Obrenovca, Krupnja i Krčedina sa kojima godinama održavamo prijateljske odnose – rekao je Mihić.

LU “Obedska bara” broji 600 članova i najbrojnije je udruženje u opštini Pećinci, a pored lova, bave se i uzgojem divljači, prihranom divljači u zimskom periodu, humanitarnim aktivnostima, ozelenjavanjem površina i brojnim drugim aktivnostima na očuvanju životne sredine.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar