• nedelja, 23. mart 2025.
Koncert gitariste Ilije Zeca
Društvo | Kultura | Sremska Mitrovica
0 Komentara

Koncert gitariste Ilije Zeca

24. februar 2025. godine

Centar za kulturu „Sirmijumart“ u četvrtak, 27. februara, sa početkom u 19.00 časova, u Pozorištu „Dobrica Milutinović“, organizuje koncert gitariste Ilije Zeca.

Ilija Zec je završio osnovne i master studije na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, a usavršavao se kod istaknutih gitarista širom Evrope. Dobitnik je brojnih nagrada na domaćim i međunarodnim takmičenjima i održao je preko trideset solističkih koncerata.

On će mitrovičakoj publici predstaviti raskošni repertoar koji obuhvata dela najpoznatijih kompozitora za gitaru:
-Johann Anton Logy – Partita u a-molu
-Isaac Albeniz – Cadiz
-A. M. Barrios – Valcer op. 8 br. 3, Valcer op. 8 br. 4
-Antonio Lauro – pet Venecuelanskih valcera (Natalia, Carora, El Marabino, Agnostura, Joropo)
-A. M. Barrios – La Catedral
-Francisco Tarrega – Capricho Arabe
-Miguel Llobet – Variaciones sobre un tema de Sor, op.15

Ulaz je besplatan.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar