Pobeda za Vitasa
Sport
0 Komentara

15. avgust 2023. godine

Utakmica prvog kola Sremske lige u Mačvanskoj Mitrovici između Podrinja i Budućnosti iz Salaša Noćajskog pokazala je da je na terenu sve moguće i da ne pobeđuje uvek “bolji tim na papiru“. Nekoliko stotina gledalaca na “Čika Mišinom“ stadionu imalo je priliku da prisustvuje pravoj goleadi na otvaranju nove sezone, a mlada ekipa domaćina savladala je goste rezultatom 4:2.

Sam početak susreta nije mogao biti bolji za ekipu Budućnosti, Salaščani su došli do vođstva posle samo 45 sekundi igre. U prvoj kontri na utakmici napravili su gosti višak na boku, lopta je idealno ubačena u srce šesnaesterca, gde se posle jednog odbitka našao golgeter plavo – belih Slavko Simovljević i bez većih muka je poslao pored nemoćnog Relića.

Nakon toga očekivala se još agresivnija borba i veći napadi, ali Budućnost je utihnula i “deca” iz “Male Mitrovice” su preuzela inicijativu, što je rezultiralo poravanjem rezultata u 25. minutu. Posle jedne greške gostiju na polovini terena, lopta je ubačena na drugu stativu, vraćena je na prvu gde je najviši u skoku bio štoper Podrinja Aleksandar Radovanović sproveo je u nebranjeni deo mreže. Posle toga ređale su se šanse pred golom domaćina, ali Relić izlazi kao pobednik iz duela sa Simovljevićem, Vladisavljevićem i Jankovićem.

Taman kada se mislilo da će se sa rezultatom 1:1 otići na odmor usledilo je uzbuđenje, dva gola za dva minuta. U 43. minutu dubinsku loptu Rogo odlaže do Čede Mijailovića, bivšeg igrača Podrinja, koji se sjajno oslobađa svog čuvara, ulazi u šesnaesterac i udarcem u sam rogalj gola nemoćnog Relića donosi prednost svojoj ekipi za oduševljenje mnogobrojne salaške publike. I kada su već svi bili glavom u svlačionici i čekao se poslednji sudijski zvižduk u prvom poluvremenu, usledilo je poravnanje rezultata, nakon ubačene lopte sa boka na idealnom mestu našao se dojučerašnji igrač Budućnosti Marko Petrović i uz trzaj glavom matirao Koplića.

Kao da je gol u poslednjim sekundama prvog poluvremena poljuljao goste iz Salaša Noćajskog, Budućnost se u nastavku susreta nije primećivala na terenu. Igrali su gosti bezidejno, a mlada domaća ekipa je napadala i tražila svoju šansu. Podrinje je čekalo svoju priliku, a prvu koja se ukazala realizovali su u 65. minutu kada je posle jedne greške gostujuće odbrane Petrović predriblao gostujućeg golmana i sproveo loptu u praznu mrežu.

Usledio je mirniji period igre, a svaki napad gostujuće ekipe završavao je na 30 metara od gola domaćina. Pred kraj susreta nova greška odbrane Salaščana, kratku loptu do golmana Koplića preuzeo je Duško Milošević, izašao sam na čuvara mreže i uspeo rutinski da poveća prednost svoje ekipe na oduševljenje punih tribina, za konačnih 4:2. Derbi severne Mačve obeležile su pune tribine, kao i korektno ponašanje igrača obe ekipe.

Poslednji pozdrav rekorderu

Ljubitelje fudbala u Sremu protekle nedelje zatekla je vest o smrti Ljubiše Vitasa, legende Podrinja iz Mačvanske Mitrovice. Rekorder koji je postigao čak 673 gola za klub sa “Čika Mišinog” stadiona izgubio je bitku sa dugom i teškom bolesti, a njegovo ime ostaće upisano zlatnim slovima u istoriju tima iz Male Mitrovce. Кarijeru je počeo u Podrinju i sa samo 16 godina već u prvoj sezoni postao najbolji strelac kluba, a u naredne dve i prvi strelac Sremske lige. Branio je još boje šidskog Radničkog, Cementa iz Beočina, pančevačkog Dinama, OFК Beograda, Radničkog Obrenovca, Glogonja, šabačke Mačve, Srema, Zeke Buljubaše, Mladosti iz Metkovića, voganjske Sloge i Zmaja iz Noćaja.
Za svoje Podrinje uspeo je da postigne što u istoriji dugoj 100 godina nikome nije pošlo za nogom, u klubu koji je iznedrio velikane poput Bobe Trivića, Savića, Mitrovića i drugih…

Podrinje – Budućnost 4:2 (2:2)

Mačvanska Mitrovica, stadion: Čika Miša, gledalaca: 600, Sudija: Marko Šljepica (Novi Banovci), Strelci: Radovanović u 23., Petrović u 44. i 57., Milošević u 78. minutu za Podrinju, Simovljević u 2. i Mijailović u 43. minutu za Budućnost, Žuti kartoni: Marijanović, Kovačević, Boričić, Milošević (Podrinje), Stanivuković (Budućnost)

Podrinje: Relić, Mađarovski, Marijanović, Jakovljević, Janković, Radovanović, Kovačević (od 61. Todić), Boričić (od 61. Đuričić), Milošević (od 84. Vujić), Maslarić (od 84. Stanković), Petrović (od 77. Panić)

Budućnost: Koplić, Tucaković, Stanivuković, Radosavljević, Simovljević (od 46. Jošić), Rogo (od 70. Ivanović), Milošević, Vladisavljević (od 65. Draganović), Mijailović, Ilić, Janković

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.