Rukometašice “Železničara” slavile u derbiju
Sport | Inđija
0 Komentara

5. april 2023. godine

Derbi 20. kola Arkus lige Srbije odigran je u inđijskoj Hali sportova, bio je to sudar dva tima iz samog vrha tabele, “Železničara i gostujućeg sastava “Bekamenta” Bukovička Banja, iz kojeg su aktuelne šampionke izašle kao pobednice rezultatom 28:25 (15:13).

Od samog starta utakmice “Železničar” je nametnuo svoj stil igre. Brzo je bilo 3:0, ali se gošće polako vraćaju u meč i u 24. minutu stižu do prvog, a ispostavilo se kasnije i jedinog poravnanja rezultata, 11:11. Do kraja poluvremena četiri gola domaćeg tima, a gošće se upisuju još dva puta na semafor.

U drugom delu meča, opet furiozan početak za šampionke, u 40. minutu imaju i sedam golova prednosti, 21:14. Strateg domaćeg tima tada pušta na teren igračice koje uglavnom imaju manju minutažu i nastupaju za drugi tim. Gošće to koriste za konačnih 28:25.

Dunja Tabak je postigla devet golova za pobednički tim i proglašena je za najbolju igračicu derbija. Sa druge strane, najefikasnija igračica meča je bila Aleksandra Krstić sa 12 postignutih golova.

Železničar – Bekament Bukovička Banja 28:25 (15:13)

Inđija, Hala sportova, gledalaca: 300, Sudije: Dušan Stojković (Niš) i Nenad Nikolić (Leskovac), Sedmerci: Železničar: 7/6, Bekament BB 3/3. Isključenja: Železničar: 8, Bekament 8

Železničar: Žak, Čavrić 2, Obrenović 4, Medić, Tabak 9, Avramović 1, Todorović, Lovrić 5, Kovačić, Žakula, Simić 1, Činku, Ignjatović 3, Jovanović 2, Vasiljković, Tešić 1, Trener: Vlada Šimičić

Bekament BB: Cvetković, Mitrović 1, Preković, Anić (K) 1, Petrović 3, Malenović 1, Marija Simić, Bokarić, Ivković 2, Ljubica Simić, Kocić, Radojičić, Dragobić, Krstić 12, Tomković 5, Trener: Saša Bošković

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.