• sreda, 19. februar 2025.
Promocija zbirke pesama „Beg sa otirača na kojem piše dobrodošli“ Milene Ilić
Društvo | Kultura | Sremska Mitrovica
0 Komentara

Promocija zbirke pesama „Beg sa otirača na kojem piše dobrodošli“ Milene Ilić

19. decembar 2022. godine

Promocija zbirke pesama Milene Ilić „Beg sa otirača na kojem piše dobrodošli“ u organizaciji Centra za kulturu „Sirmijumart”, biće održana u četvrtak, 22. decembra u Biblioteci „Gligorije Vozarović”, sa početkom u 18 sati.

Kao predstavnica savremenih poetskih tokova i pesnikinja mlade generacije, Milena se bavi čitaocu bliskim iskustvima i temama. Кroz stihove, poruke i nazive pesama ove njene treće po redu knjige, oslikano je ono što čini život — suočavanje sa stvarnošću, preispitivanja, usponi, padovi, ljubav, strepnja… Rečima su oživljene i mnoge okolnosti koje nas čine i nemoćnima, kao i mnoga pitanja na koja često tražimo odgovore, živeći svojstvene nam živote. Кroz to se reflektuje i snaga za ponovnim uzdizanjem, oslobađanjem od ljušture života, želja da se sredi fioka haosa i da se otrezni od pijanstva životnog. Sve je to uobličeno u četiri pesnička ciklusa — „Retki se retko sreću”, „Fioka haosa”, „Iluzija vremena” i „Posveta na reveru”.

Program vodi Ivana Marketanović. O knjizi će govoriti Nedeljko Terzić, msr Sandra Štetina (recenzent knjige) i Mirjana Marković, predsednik Кnjiževne zajednice Sremska Mitrovica. Pesme će čitati Jovana Jokić i Nenad Pajić. U muzičkom delu programa nastupaju Hajrudin Durmanović i Sara Marin, članica Studija modernog i klasičnog baleta „Olena”.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar