Prva beba u Sremskoj Mitrovici rođena je 2. januara u 3,18 sati. Bojanu Simikić, majku dečaka, danas je posetio gradonačelnik Branislav Nedimović sa saradnicima. Lokalna samouprava darovala je prvorođenu sremskomitrovačku bebu sa 50.000 dinara, auto-sedištem, kao i paketima kozmetike i pelena. Kako je izjavio gradonačelnik Branislav Nedimović, Grad će za sve majke dece rođene u ovoj godini obezbediti 30 sati besplatnog parkinga, a za boks u porodilištu će biti kupljene udobne fotelje u kojima će majke moći da hrane svoje bebe i uživaju u prvim satima roditeljstva.



