• petak, 18. jul 2025.
Premijer Srbije Miloš Vučević podneo ostavku na funkciju predsednika Vlade
Vesti | Politika
0 Komentara

Premijer Srbije Miloš Vučević podneo ostavku na funkciju predsednika Vlade

28. januar 2025. godine

Premijer Srbije Miloš Vučević podneo je ostavku na funkciju predsednika Vlade. Kako je kazao, njegova ostavka je neopoziva. Rekao je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić prihvatio njegovu odluku i njegove argumente.

-Ono što ostavlja duboke posledice po društvo je ozbiljna podela. Apsolutno je smišljeno iz inostranstva, podlo smišljeno, udareno na obrazovanje. Nerazumevanje jednih za druge, bezbroj rasprava i sukoba širom Srbije. Koliko god smo pozivali na smirivanje strasti, uvek se po nekom zlom scenariju nešto desilo. Kao da je neka nevidljiva ruka stvorila novi incident i dodatno podigla tenzije u društvu – rekao je Vučević.

Vučević je istakao da je doneo ovu odluku kako bi, prema njegovim rečima, doprineo smirivanju društvenih tenzija i otvaranju prostora za novu političku energiju koja će Srbiju povesti napred.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar