Prva aktivnost Zavičajnog društva “Đorđe Vojnović” u ovoj 2023. godini bila je organizovanje književne večeri pisca ravnice, Ilije Tucića. U aprilu prošle godine Ilija je bio u Inđiji kada je predstavio svoju knjigu “Priče iza firange”, a poslednjeg januarskog dana govorio je o zbirci izabranih priča “Na kraju početka”. Ova knjiga je svojevrsna antologija 80 najlepših priča koje su izabrane iz njegovih prethodnih pet knjiga objavljivanih u poslednjih deset godina.
U Poslovno obrazovnom centru se tražila stolica više za zainteresovane ljubitelje lepe pisane reči. Knjiga simboličnog naziva “Na kraju početka”, u duhu svog imena, stavlja tačku na čitav jedan period piščevog stvaralaštva. Tucić nam je dao sliku koja je nastajala deset godina, tokom kojih se panonskom ravnicom vozio, nekad u paradnim, nekad u ispregnutim kolima. Sliku koja je ovom knjigom dobila svoj najlepši ram.
Zavičajno društvo “Đorđe Vojnović” nastavlja sa svojim aktivnostima i u narednom periodu , te Inđinčane , pored književnih večeri, očekuju i muzičke večeri, tribine, radionice, izleti, kao i objavljivanje časopisa Inđijski kulturni kandelabar.
N. K.
