U petak, 7. jula, s početkom u 11 časova, na Iriškom vencu kod spomenika „Sloboda“, biće održan skup povodom obeležavanja 7. jula – Dana ustanka u Drugom svetskom ratu.
Skup organizuju Pokrajinska vlada i Savez udruženja boraca narodnooslobodilačkih ratova AP Vojvodine.
U ime Pokrajinske vlade, na skupu će se obratiti i položiti venac zamenik pokrajinskog sekretara za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Đorđe Todorov.
