Ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom, Đorđe Milićević, potpisao je ugovore o realizaciji letnjih tematskih kampova za mlade iz dijaspore i regiona, koji će biti održani u Šidu, Loznici i Bogatiću.
Ugovor je u Loznici, koja je bila domaćin svečanosti potpisivanja ugovora, u ime Opštine Šid potpisala Branimirka Riđošić, pomoćnica predsednika opštine.
Ministar je ovom prilikom istakao da je „naša obaveza da njihov boravak u svojoj zemlji bude što lepši: da upoznaju nove drugare, nauče nešto novo iz istorije, tradicije i kulture i da se dodatno povežu sa maticom“.
-Opština Šid i mladi koji su učestvovali na prošlogodišnjem kampu, nose najlepše uspomene i dragocena znanja. Dobru praksu ne treba menjati, zato će mladi iz više zemalja dijaspore i regiona i ove godine, u periodu od 2. do 5. jula, osim o kulturi i znamenitostima našega kraja, sticati znanja iz oblasti ekologije i pozitivnih primera u oblasti zaštite životne sredine – navode iz šidske lokalne samouprave.
Opština Šid zahvaljuje Kabinetu ministra bez portfelja zaduženog da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom na čelu sa ministrom Milićevićem što su baš našu opštinu ponovo prepoznali kao dostojnog domaćina mladih iz regiona i dijaspore.
Izvor: Opština Šid
