Evo kako, sam Bog zna zašto, izgleda sadržaj ženske tašne za svaki dan: razni papirići, olovka, nekakav notes, knjiga ili časopis, zdravstvena knjižica (svoja i od sve dece ako je majka), kesa za iznenadni šoping (to je ono kad naglo kupi cipele a kutiju ostavi u prodavnici da muž ne vidi kutiju), neseser. A u neseseru: češalj, krema za ruke, ruž, maskara, dezodorans, makazice, pinceta, turpija, maramice suve, vlažne, lekovi za nekoliko bolesti i stanja. Zatim, novčanik sa nešto keša ali i karticama, čekovima, neplaćenim računima, kompletnom ličnom dokumentacijom (u slučaju rata, zemljotresa, cunamija, udara meteora), fleš memorija sa milion slika, mobilni telefon (bar jedan), punjač, mrve. Naspram vremenskih uslova tu su i kišobran, rukavice, čarape, naočare za sunce, za sneg. Pa, žvake, bombone, ključevi, sitan novac, higijenski ulošci, cigarete, pepeljara (videla majke mi, kod prijateljice. Malecka s poklopcem. Kaže kad puši ispred firme da ne baca opušak na pločnik, što pozdravljam), ogledalce, nakit, kesice šećera, kafe, izveštaji od lekara, reklame od bankara. Sadržaj torbe se, jasno, znatno povećava 8. marta ili u kakvoj drugoj vanrednoj prilici. Lično mi se dešavalo da u tašni nošam delove escajga…ne mogu baš da objasnim zašto. Ali bih volela da imam malu baterijsku lampu. To mogu da objasnim. Smatram svrsishodnim i nošenje plišane životinje promera desetak centimetara (bez repa, sa repom 20), zakačene za ključeve, iz razloga lakšeg napipavanja u tašni, mada ako su u pitanju ključevi od auta, umeju leti da golicaju po desnoj nozi i tako ometaju koncentraciju vozača (o onima što okače pregršt amajlija na retrovizor šajbne mislim da imaju neki poremećaj, osim što su opasnost u saobraćaju). Dakle tašna ne sme biti mala. Ako se potrudi žena u nju može da ugura i laptop veličine sveske. Što da ne može.
Vreme za pronalaženje određenog predmeta u ženskoj tašni obrnuto je proporcionalno hitnosti trenutka. Znate već da ženu morate zvati dva puta na mobilni. Prvi put da pronađe telefon, drugi put da se javi.
Svaka normalna žena želi novu tašnu u novoj sezoni. Ona koja to sebi može i da priušti, posle ne zna gde će s njima. Najgori trenutak je onaj kad žena shvati da je promenila tašnu a nije sve prebacila iz prethodne, jer za to nije imala vremena. Ali korisna stvar kod premeštanja tj. prinudnog čišćenja je što se tad istresaju mrve, žvake, novčići i nakit.
Žene kažu da bez tašne imaju lošu orijentaciju u prostoru, koordinaciju i koncentraciju, i da su sa njom srasle kao da im je deo tela, pošto počinju da ih nose već kao devojčice. Kad ostare žene kupuju torbe na točkiće.
Ako žena zamoli muškarca da joj nešto donese iz tašne, on će doneti celu tašnu iz straha da ga nešto iz iste ne ujede, valjda.
Neophodnost nošenja tašne-magacina još je jedna od mnogih tipičnih razlika između muškaraca i žena. A opet, kako god okreneš, ne mogu jedni bez drugih. Žene bez tašni i muškaraca, muškarci bez žena.