• subota, 27. jun 2026.
Predstavnici lokalne samouprave obišli dežurne ekipe
Sremska Mitrovica
0 Komentara

Predstavnici lokalne samouprave obišli dežurne ekipe

1. januar 2021. godine

Zamenik gradonačelnice Sremske Mitrovice, Petar Samardžić, i predsednik Skupštine grada, Ilija Nedić, u znak podrške, obišli su sinoć medicinske radnike u Kovid ambulanti, koji su bili na dežurstvu u novogodišnjoj noći.

Predstavnike lokalne samouprave dočekali su zamenik direktora Opšte bolnice, dr Dragan Malobabić i načelnik Službe opšte medicine mitrovačkog Doma zdravlja, dr Adil Elhag.

Čestitavši praznike mitrovački medicinarima, Samardžić je istakao da je protekla godina bila izuzetno teška zbog aktuelne epidemiološke situacije, i poželeo im uspeh u novoj, 2021. godini.

DSCF0003– Na pragu 2021. godine možemo da zaključimo da iza sebe ostavljamo jednu izuzetno tešku godinu, godinu gde smo se svi kolektivno suprotstavljali veoma teškom, nezgodnom i surovom neprijatelju, gde  su nekako na prvoj liniji fronta i prvi na udaru bili medicinski radnici i naše zdravstveno osoblje koje je žrtvaovalo i svoje zdravlje i koje je ispred svog zdravlja stavilo zdravlje svih naših sugrađana. Rame uz rame sa njima i pripadnici policijskih snaga, Sektora za vanredne situacije, sve gradske inspekcijske, komunalne službe, sve gradske uprave, Gradski krizni štab ali i veliki broj volontera koji su dolazili sa svih strana i iz svih svih sektora. Pre svega bih želeo svima njima da se zahvalim na ogromnoj požrtvovanosti, na velikoj istrajnosti u borbi protiv širenja virusa kovid 19 ali i na tome što su bili budni tokom svih ovih teških meseci koji ostaju iza nas. Posebnu zahvalnost bih izrazio medicinskom osoblju ovde u Kovid centru gde se večeras nalazimo, koji su dokazali kako su budni i u ovoj novogodišnjoj noći, stoga bih želeo svima njima ali i svim građanima Sremske Mitrovice, pre svega da čestitam novogodišnje i božićne praznike da im poželim da naredna 2021. godina bude godina dobrog zdravlja, da bude godina ljubavi, mira blagostanja i da je pamtimo isključivo po lepim uspomenama i po dobrim delima koja ostavimo iza nas – istakao je Petar Samardžić.

Pored podrške medicinskim radnicima, mitrovačka lokalna samouprava pružila je podršku i drugim dežurnim službama, obezbedivši u novogodišnjoj noći hranu i piće pripadnicima MUP-a, Saobraćajne policije, Komunalne policije i inspekcije, Sektora za vanredne situacije, kao i Vatrogasnoj i Zimskoj službi.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar