• subota, 18. januar 2025.
Pesmom i igrom podigli publiku na noge
Društvo | Zabava | Hronika | Pećinci | Vesti
0 Komentara

Pesmom i igrom podigli publiku na noge

27. decembar 2023. godine

Četiri ansambla, sto četrdeset članova Društva za negovanje narodne tradicije „Pećinci“ priredili su publici 22. decembra u pećinačkom Kulturnom centru pravu čaroliju narodne pesme i igre tokom blizu dvosatnog druženja na Godišnjem koncertu.

Iako su, ne samo našoj publici, nego i publici širom naše zemlje, dobro poznati po sjajnom izvođenju koreografije Srem, ovaj put buran aplauz pobrala je i vrlo bogata i zahtevna koreografija Kobišnica, koju je na samom početku programa izveo Prvi izvođački ansambl.

Sala Kulturnog centra bila je i ove godine mala da primi sve ljubitelje narodne igre i pesme, a predsednik pećinačkog društva Lazar Jovičić ne krije zahvalnost publici na tako velikoj podršci.

-Presrećan sam kada na našem godišnjem koncertu vidim prepunu salu, kada tokom dva sata naše igre publika stoji jer nema mesta da sedne, i zahvalan sam im na tome. Poseban je doživljaj kada igrate pred svojom publikom, i to publikom koja vas toliko bodri i uživa u svakom vašem pokretu. Takođe, veliku zahvalnost za svesrdnu podršku tokom svih ovih godina upućujemo i našoj Opštini Pećinci, koja je i generalni pokrovitelj godišnjeg koncerta, kao i Kulturnom centru koji nam uvek izlazi u susret i pruža tehničku podršku – rekao je Jovičić, i dodao da je Srem ove godine izostao, jer bi koncert predugo trajao, ali i obećao da će ova koreografija biti izvedena na prolećnom koncertu.

Lazar dodaje da je veliki broj članova folklornog društva veliki izazov i nagrada društva koje postoji preko 40 godina, kao i da od januara počinju da vežbaju i pećinački veterani, koje ćemo, nadamo se, imati prilike da gledamo na prolećnom koncertu.

Pored Prvog izvođačkog ansambla, na sceni KC su se ređali i ansambli škola folklora, prvi dečji, pripremni sa koreografijama kao što su „Levač“, „Prođi Mile kroz naš kraj“, „Cigansko“, „Užice“, „Dimitrovgrad“, „Vlaške igre“, a veče je završeno bisom „Crne trave“, i burnim aplauzom za koreografa Vladimira Radonjića.

Godišnji koncert DDNT „Pećinci“ obogatili su gosti iz Dobanovaca Vlaškim igrama i mlada solistkinja Jelena Mandić pesmom „Žubor voda žuborila“.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar