• subota, 2. maj 2026.
Brestačani proslavili slavu uz muziku, sport i pozorište
Društvo | Vesti | Pećinci
0 Komentara

Brestačani proslavili slavu uz muziku, sport i pozorište

25. jul 2022. godine

Predstavnici Opštine Pećinci i Mesne zajednice Brestač juče su, u okviru programa obeležavanja seoske slave, odali poštu žrtvama austrougarskog terora u Prvom svetskom ratu, polaganjem venca na spomen-ploču meštanima Brestača koje je austrougarska okupaciona vojska spalila zajedno sa sveštenikom u porti brestačke crkve 1914. godine.

Zamenik predsednika opštine Pećinci Zoran Vojkić naglasio je da su meštani Brestača ubijeni na najsvirepiji način samo zato što su voleli svoju zemlju i svoj narod i poručio da nikada ne smemo zaboraviti koliku cenu su naši preci platili da bi srpski narod imao svoju državu i opstao na ovim prostorima.

Predsednik Saveta Mesne zajednice Brestač Branislav Kovačević je rekao da je jedina krivica žrtava bila to što su Srbi, kao i da je to što su spaljeni u porti pravoslavnog hrama jasan pokazatelj da agresorima ništa naše nije sveto.

Pomen žrtvama služio je mesni paroh Tomislav Kojić.

Meštani Brestača i njihovi gosti imali su priliku da u večernjim časovima u subotu slave uz najveće pop i rok hitove u izvođenju benda Matriks (Matrix), dok je nedeljno veče bilo rezervisano za narodnu muziku, a za dobro raspoloženje bili su zaduženi Kristina Kuzmanovska, Deki Nikolić i Dragan Lazić.

Na turniru u malom fudbalu nastupilo je sedam ekipa, a titulu pobednika ponela je ekipa „Gejaci“ iz Šapca, koja je u finalnoj utakmici na penale dobila drugoplasiranu domaću ekipu „OFK Brestač“. I treće mesto osvojila je domaća ekipa „Pokemoni“. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Jovan Cvetković iz „OFK Brestač“, dok je titulu najboljeg golmana poneo Lazar Simić iz pobedničke ekipe.

Prvi put su na turniru povodom seoske slave imali priliku da nastupe najmlađi polaznici Škole fudbala OFK „Brestač“, podeljeni u dve ekipe, za koje je ovaj nastup, iako samo revijalnog karaktera, bio veliko novo iskustvo.

Subotnje popodne bilo je posvećeno najmlađim stanovnicima Brestača, koji su imali priliku da pogledaju pozorišnu predstavu za decu „Četiri godišnja doba“ u produkciji Kulturnog centra Pećinci, izvedenu u okviru Dečjeg kulturnog leta. Uprkos vrućini, mališani su se odazvali u velikom broju, a Savet mesne zajednice im je obezbedio grickalice i osvežavajuće napitke.

U nedelju je odigrana i prijateljska fudbalska utamica između OFK „Brestač“ i komšija iz Subotišta FK „Vitez“, koju su domaćini dobili rezultatom 3:1.

pecinci.org

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar