• utorak, 28. april 2026.
Potpisan ugovor o izgradnji pristaništa u Banoštoru
Društvo | Hronika | Beočin | Vesti
0 Komentara

Potpisan ugovor o izgradnji pristaništa u Banoštoru

9. februar 2024. godine

Predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović prisustvovao je danas potpisivanju ugovora o izgradnji putničkog pristaništa u Banoštoru istakavši da je reč o velikom projektu koji će umnogome doprineti razvoju turizma u beočinskoj opštini i celoj Vojvodini.

-Zahvaljujući Vladi Republike Srbije u Vojvodini će se graditi pristanište u Banoštoru, ali i u Apatinu i Sremskim Karlovcima, kao i marina u Somboru, i time ćemo postati mnogo atraktivnija destinacija za turiste koji brodovima i kruzerima dolaze u našu zemlju – izjavio je Mirović.

Predsednik je rekao da investiranje u unapređenje nautičke ponude podrazumeva i ulaganje u prateću infrastrukturu i sadržaje, što treba dodatno da privuče turiste.

-Očekuje nas veliki posao kako bismo unapredili i ojačali našu turističku ponudu i ovo je važan projekat koji predstavlja korak u tom pravcu – naveo je predsednik Mirović.

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastukture Goran Vesić izjavio je da je važno što će se u Banoštoru graditi još jedan pristan na Dunavu, jer sve više turista dolazi kruzerima u Srbiju, istakavši da je vrednost ovog projekta 3,4 miliona evra.

-Prošle godine smo imali 35 odsto više turista koji su došli u Srbiju rekom nego 2022. godine. Taj trend će se nastaviti i država mora da izgradi neophodnu infrastrukturu kako bismo ih zadržali u našoj zemlji – naglasio je ministar Vesić i dodao da je i izgradnja banoštorskog pristaništa jedna od aktivnosti u okviru kapitalnog projekta „Zaplovi Srbijom“.

Ugovor o regulisanju međusobnih prava i obaveza na realizaciji ovog projekta potpisan je između Ministarstva turizma i omladine, Opštine Beočin, Agencije za upravljanje lukama i Direkcije za vodne puteve.

Događaju je prisustvovao i pokrajinski sekretar za privredu i turizam Nenad Ivanišević.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar