Pazovčanka šampionka Srbije
Sport | Stara Pazova
0 Komentara

5. april 2023. godine

Članica Streljačke družine “Jedinstvo” iz Stare Pazove, Aleksandra Havran, nova je šampionka Srbije vazdušnom puškom. Dvodnevno Prvenstvo Srbije vazdušnim oružjem u seniorskoj konkurenciji, koje je okupilo strelce iz 30 klubova, održano je u Sportskoj hali “Mionica“.

Već posle kvalifikacija ženskog takmičenja puškom bilo je jasno da će Srbija u ovoj disciploni dobiti novu prvakinju. Teodora Vukojević, osvajačica zlata iz 2022. nije imala svoj dan, zauzela je 13. mesto. Najpreciznija u kvalifikacijama bila je Aleksandra Havran. Ona je u prvoj fazi finala zauzela drugo mesto sa samo 0,1 krugom zaostatka za prvoplasiranom Andreom Arsović (Partizan).

Duel za zlato između juniorke Havranove i jedne od naših najiskusnijih takmičarki Arsovićeve bio je izjednačen od početka do kraja, a pobednik je rešen tek u 15. seriji. Havranova je do zlata došla trijumfom od 16:14 i vratila se na tron, jer titulu prvaka je osvojila i 2021. godine.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.