• utorak, 16. decembar 2025.
Preminuo muzičar Boban Petrović
Sremska Mitrovica
0 Komentara

Preminuo muzičar Boban Petrović

8. april 2024. godine

Poznati mitrovački muzičar, frontmen grupe „Abrakadabra“ i prijatelj Sremskih novina, Slobodan Boban Petrović, nakon kraće i teške bolesti, preminuo je u 59. godini života.

Širom nekadašnje Jugoslavije ostao je upamćen kao frontmen benda koji je dugo zauzimao sam vrh domaćih top lista, njegov bend našao se i u Enciklopediji rok muzike u Vojvodini, a Mitrovčani ga pamte kao jednog od muzičara koji su krajem osamdesetih i početkom devedesetih svirali na platou ispred sportske hale.

Predano je radio na edukaciji budućih generacija muzičara, afirmisao je i one starije, a bio je i organizator više humanitarnih koncerata.

Sahrana Bobana Petrovića održaće se na groblju u Karlovčiću u utorak, 9. aprila, u 15 časova.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar