• utorak, 16. decembar 2025.
Sa šah­to­va ne­sta­lo sto­ti­nak po­klo­pa­ca !
Sremska Mitrovica
0 Komentara

Sa šah­to­va ne­sta­lo sto­ti­nak po­klo­pa­ca !

10. februar 2012. godine

Ne­za­šti­ćen šaht

U po­sled­nje dve ne­de­lje sta­re i po­čet­kom no­ve go­di­ne u JKP “Vo­do­vod“ su­o­ča­va­ju se sa sta­rim pro­ble­mi­ma, ali u još dra­stič­ni­joj me­ri. Reč je o kra­đi po­klo­pa­ca. U po­me­nu­tom pe­ri­o­du ukra­de­no je 77 po­klo­pa­ca sa šah­to­va fe­kal­ne i 26 sliv­nih re­še­ta­ka sa šah­to­va at­mos­fer­ske ka­na­li­za­ci­je u go­to­vo svim srem­sko­mi­tro­vač­kim stam­be­nim na­se­lji­ma: Orao, Sta­ri most, Ni­ko­la Te­sla, De­kan­ske ba­šte, Ma­ti­je Hu­đi. Ne­za­šti­će­ni šah­to­vi su krat­ko vre­me bi­li uglav­nom na ze­le­noj po­vr­ši­ni, pa je­di­no ni­je bio ugro­žen sa­o­bra­ćaj. Rad­ni­ci „Vo­do­vo­da“ su hit­no in­ter­ve­ni­sa­li. Po­sta­vlje­ne su be­ton­ske plo­če ka­ko bi bi­la osi­gu­ra­na bez­bed­nost gra­đa­na, pre sve­ga de­ce ko­ja se igra­ju na ta­kvim me­sti­ma. Re­šet­ke su za­me­nje­ne no­vim, ruč­ne iz­ra­de od pro­fi­la i me­tal­nih ce­vi.
U tom jav­nom pred­u­ze­ću ka­žu da je ovo ne­za­pam­će­na kra­đa u ta­ko krat­kom vre­men­skom pe­ri­o­du. -Na­ma go­di­šnje ne­sta­ne oko 50 po­klo­pa­ca, a za sa­mo tri ne­de­lje taj broj je udvo­stru­čen. Za­hva­lju­je­mo gra­đa­ni­ma ko­ji su nam se ja­vi­li i ima­li str­plje­nja dok ni­je po­sta­vlje­na no­va za­šti­ta. Na­še pred­u­ze­će tr­pi ve­li­ku ma­te­ri­jal­nu šte­tu . Vred­nost jed­nog po­klop­ca je iz­me­đu 6 i 10.000 di­na­ra, po­treb­no je or­ga­ni­zo­va­ti na­bav­ku no­vih, što ni­je ta­ko jed­no­stav­na pro­ce­du­ra. No, bez ob­zi­ra na to mi či­ni­mo sve ka­ko bi za­šti­ti­li bez­bed­nost gra­đa­na, ka­že Sa­ša Bu­ga­dži­ja, di­rek­tor JKP“Vo­do­vod“.
Kra­đa po­klo­pa­ca se, bez iz­u­zet­ka, do­ga­đa u svim de­lo­vi­ma gra­da, a po­seb­no su ugro­že­ni i lju­di i vo­zi­la u pro­met­ni­jim zo­na­ma. Ka­ko je pri­me­će­no u mi­tro­vač­kom „Vo­do­vo­du“ reč je uglav­nom o zdru­že­nim i or­ga­ni­zo­va­nim ak­ci­ja­ma po­či­ni­la­ca tog ne­de­la. Oni za­rad mi­ni­mal­ne ma­te­ri­jal­ne ko­ri­sti ko­ju ima­ju pro­da­jom ukra­de­nih po­klo­pa­ca, ne raz­mi­šlja­ju o po­sle­di­ca­ma ko­je mo­gu bi­ti ne­pri­jat­ne, čak ve­o­ma opa­sne.

S.N.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.

Najnovije vesti

TRENUTNO NEMA KOMENTARA.

Ostavi komentar