Sport
0 Komentara

31. mart 2022. godine

FK “1. Maj” (Ruma) – FK “Tisa” (Adorjan) 2:1 (1:1)

Ruma, stadion “1. Maja”, gledalaca oko 150. Sudija: Marko Dimoski, pomoćnici: Dušan Zorić i Nemanja Malešević svi iz Novog sada. Četvrti sudija: Saša Samac iz Futoga. Strelci: Vučetić 12′ i Savić 62′ – 1″. Maj”, Kikibarda 32′ – “Tisa”. Žuti kartoni: Zjača 45′, Jović 72′, Jaćimović 90′ – “1. Maj”, Kurdić 45′, Čordašić 90′ – “Tisa”.

FK “1. Maj”: Tojagić, Mirčetić, Vučetić (Jović 46′), Jaćimović, Grbović (Petrović 90+4′), Maksimović, Matijević, Zjača (Donevski 71′), Savić (Nikolić 65′), Đorđević, Džibrić:
Trener: Slaven Kovačević

FK “Tisa”: Antić, Svitić, Slavuljica, Fejer, Čordašić, Tomišić, Manojlović, Provči (Milikić 46′). Kilibarda (Nikolin 75′), Zolnajić, Kurdić (Krmar 57′).
Trener: Branislav Bulatović

Rumski “1. Maj” i “Tisa” iz Adorjana su na stadionu “1. Maja”odigrali utakmicu iz 19. kola Srpske fudbalske lige, grupa Vojvodina.

Za domaćina veoma važna utakmica gotovo na startu drugog dela takmičenja u pokušaju da sa pobedom sebe ustale u središnjicu tabele. Na kraju su u tome i uspeli.

Domaćin do vođstva stiže preko Nemanje Vučetića u 12. minutu. Gost posle dvadeset minuta igre poravnava rezultat, a strelac je bio Uroš Kilibarda. Rezultatom, 1: 1 se i otišlo na odmor.

U drugom delu meča je pala odluka o pobedniku. Već u 62. minutu se ponovo zatresla mreža iza golmana Tise, Dušana Antića. Strelac je bio Vukašin Savić.

Zanimljivo sva tri gola na utakmici u Rumi su postigli mladi igrači koji igraju kao “bonusi”.