“Radnički” do nova tri boda, pobeda posvećena povređenom golmanu
0 Komentara

23. septembar 2021. godine

“Radnički” (SM) – FK “Budućnost” (Dobanovci) 3:0 (2:0)

Sremska Mitrovica, Stadion FК “Radnički” – 400 gledalaca.

Sudija: Mladen Jakovljević (Ljig), Nemanja Todorović (Jagodina), Nikola Obradović (Rača), Dušan Pančić (Karavukovo)

Strelci: 1:0 Rajković u 2., 2:0 Dimitrić u 5., 3:0 Rakić u 70. minutu.

Žuti kartoni: Abubakar, Pejović (“Radnički”) Novaković, Emerum (“Budućnost”).

FK “Radnički”: Šegavac, Nešković (od 78. Pejović), Abubakar (od 78. Vidić), Cvijić (od 59. Janković), Dimitrić, Ilić, Rajković (od 73. Križan), Rakić, Mustafa, (od 73. Arnautović), Matković, Škorić

Trener: Dragan Perišić.

FK “Budućnost”: Gudžulić, Šljivić, Lučić, Markišić, Arsić, Ninković (od 59. Avrić), Tripković (od 81. Milić), Veselinović, Kodžić (od 59. Milijašević), Janjić (od 74. Emerum), Novaković 6 (od 46. Pajović)

Trener: Milan Kuljić.

Igrač utakmice: Ognjen Dimitrić (Radnički).

Fudbaleri “Radničkog” iz Sremske Mitrovice uz poruku podrške svom povređenom golmanu Spasoju Stefanoviću i dodatno motivisani, na domaćem terenu u okviru 8. kola Prve lige Srbije juče su savladali ekipu “Budućnosti iz Dobanovaca rezultatom 3:0.

Početak za poželeti domaćih, pobegao je Cvijić čuvarima, oborio ga je Novaković u šesnaestercu Dobanovčana, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Marko Rajković, 1:0. Par minuta kanije “Radnički” je duplirao prednost, Rakić je poslao dugu loptu preko odbrane gostiju, siguran na prijemu bio je Dimitrić kome nije bilo teško da savlada Gudžulića, 2:0.

Publika u Sremskoj Mitrovici treći gol u mreži Dobanovčana videla je u 70. minutu, Dimitrić je izveo slobodan udarac iskosa, Gudžulić je kratko odbio loptu, na pravom mestu našao se Rakić kome nije bilo teško da sa tri metra savlada golmana Budućnosti, 3:0.

Do kraja susreta “Radnički” je znalački sačuvao stečenu prednost i došao do zaslužene pobede.

Sremske novine polažu autorska prava na sve vlastite sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka, vizuelizacije baza podataka, baze dokumenata i elektronske prikaze dokumenata i programerski kod). Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela portala nije dozvoljeno, smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.