1280x0_Sveti-Sava-Kraljeva-Crkva-Detalj

Ko su dobitnici Svetosavske povelje

Sremska Mitrovica – U ponedeljak, 27. januara u 12 sati, u Gradskoj kući održaće se svečana dodela Svetosavskih povelja.
Spisak ovogodišnjih dobitnika.Nagrada se sastoji iz plakete i novčanog dela.

OSNOVNE ŠKOLE:

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

1. NEVENA SIKER, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci
VIII razred, Mentor: Ivana Pejinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti,
Sremski Karlovci «Književna olimpijada»

PRIRODNE NAUKE
1. MILENKO LAĆARAC, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Milena Ćorić, prof.
geografija

2. NAĐA ČERGIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
3. RAŠA PAVLOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

4. ANJA KRSTIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
II mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

5. MILA NIKOLIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
III mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

6. NATALIJA VULETIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

7. MAŠA KOVAČEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

8. RASTKO PAVLOVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dragan Zukić, nast.
II nagrada 41. Državno takmičenje iz fizike, Kladovo

9. MILICA ROSIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

10. DUNJA GRUJIČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

11. ANDREJA VUČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

12. ANA MARKOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

13. VUKAŠIN BOSANAC, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

14. JOVAN ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

15. MARKO JOVANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

16. ELENA GIMBAROVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

17. ANA ĐORĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

18. LARA NIKOLOVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

19. IVA LALIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

20. JOVANA TRNINIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

DRUŠTVENE NAUKE

1. MARIJA TODOROVIĆ, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VIII razred, Mentor: Željko Gligorić, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz španskog jezika,Beograd

MUZIKA

1. ISIDORA KOZLINA, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Tatjana Miljković, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, flauta

2. KIM SRETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – pretkategorija
I nagrada – Laureat Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavir –pretkategorija A

3. IRENA PANIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Jelena Vlaović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija

4. TARA VUKADINOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – III A kategorija
I nagrada – Smotra muzičkih talenata Srbije, Sremski Karlovci, klavir
I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd klavir – II kategorija

5. KLAVIRSKI DUO, Kim SRETKOVIĆ, Mihajlo CRNOJAKIĆ
MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavirski duo –pretkategorija A

6. ŽARKO LEON, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije,
Paraćin, klavir – kategorija solista I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd, klavir – I kategorija

7. EKIPA SOLISTA: MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
Isidora KOZLINA, Leon ŽARKO,
Boško PETKOVIĆ, Alisa BOŽIĆ,
III-V razred, Mentori: Snežana Radojičić, prof.
Aleksandra Đorđević, prof.
Tatjana Miljković, prof.
Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, – kategorija ekipa škole

8. MARKO JOVANOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, III A kategorija, solfeđo

9. BOŠKO PETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Snežana Radojičić, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, – kategorija harmonika

10. NIKOLINA BJELIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, teorija muzike

11. JOVANA TRNINIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, solfeđo

FIZIČKA KULTURA

1. MARINA BURMUDŽIJA, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Gordana Burmudžija, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
– učenice VII-VIII razred

2. EKIPA ŠKOLE – Anđela ĆURGUZ, Anja ŽUNIĆ, Marina BURMUDŽIJA,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Mlađen Jakovljević, mentor II mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
– učenice VII-VIII razred EKIPNO

3. ANDREJ JOKSIMOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska
Mitrovica – 800m, učenici OŠ

4. SARA STARČEVIĆ, OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Iva Vinković, trener
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
– kate, učenice III-IV razred

5. LANA GAVRILOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u plivanju, Kragujevac
– delfin stil, učenice VIII razred

6. MILA MILJKOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska
Mitrovica – bacanje kugle, učenice OŠ

7. ANJA ČANČAREVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
VI razred Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
Slobodan Macanović, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle 2kg, učenice V-VI razred

8. MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo
– kate, učenice I-II razred

9. SARA ZASKALICKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
– do 63 kg, učenice VII-VIII razred

10. NIKOLINA GRUBIŠA, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
– kate, učenice VII-VIII razred
I mesto Školsko prvenstvo Vojvodine, Inđija – kate, učenice V-VI razred

11. TEODORA ANTONIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,
VIII razred Mentor: Srđan Šulaja, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
– 32 kg, učenice V-VI razred

12. KATARINA TOMIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
V razred Mentor: Velimir Vukolić, trener,
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
– 32 kg, učenice V-VI razred

13. BILJANA DRAGOJLOVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
IV razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo,
– kate, učenice III-IV razred

TEHNIKA / TEHNIČKO I INFORMATIČKO OBRAZOVANJE

1. NATAŠA DVOŠTANSKI, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VII razred, Mentor: Željko Ivanković, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin
disciplina – avio modelarstvo

2. JOVA STANKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – brodo modelarstvo

3. MAJA BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo

4. JAKOV JANKOVIĆ, OŠ »Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
razred: VI razred, Mentor: Smiljana Ripić, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo

5. ILIJA STANIMIROVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo

6. DANIJEL NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo

7. ALEKSANDAR JOVANOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo

8. LANA VUJINOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Mirjana Karastanković, nast.
III mesto – Evropsko takmičenje, Ženeva 2019. «Šta znaš o saobraćaju»

9. ELVIS BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Andrija Dučak, nast.
III mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo

10. EKIPNO – Nikolina VASILJEVIĆ, Nikola DIVLJAK,
Lana VUJINOVIĆ, Petar LUKIĆ
OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica
OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki», Sremska Mitrovica
VIII i VI razred, Mentori: Aleksandra Penjašković, prof.
Mirjana Karastanković, nast.
Biljana Gavrilović, prof.
III mesto – 50. Republička smotra «Šta znaš o saobraćaju», Beograd

Kategorije Društvo Hronika Vesti